Kto może odzyskać podatek?

 • Możliwość odzyskania podatku dotyczy wszystkich legalnie zatrudnionych bez względu na ich okres pracy w Niemczech (np. tylko jeden miesiąc) i bez względu na uzyskane dochody w Polsce.
 • Podatek można odzyskiwać za ostatnie 4 lata, to znaczy w roku 2009 jeszcze za okres 2005-2008, a w roku 2010 za okres 2006-2009.
 • W przypadku małżonków z których jedno pracowało w Niemczech, a drugie pozostawało w Polsce istnieje możliwość bardzo korzystnego rozliczenia w oparciu o preferencyjną tabelę podatkową (Splittingtabelle). W praktyce oznacza to dla takiej kategorii podatników w większości przypadków pełny zwrot podatku, Warunkiem takiego rozliczenia jest limit dochodów w Polsce (niższy niż 6136,- euro dla roku 2006 i 2007 i niższy niż 7664,- euro dla roku 2008 i 2009).

  Relizacja

  1. Zadzwoń do nas lub skontaktuj się e-mailem.
  2. Zostaniesz poinformowany jak w Twoim indywidualnym przypadku uzyskać maksymalny zwrot podatku.
  3. Otrzymasz pocztą wszystkie konieczne dokumenty
  4. Po ich podpisaniu i potwierdzeniu dochodów krajowych w swoim urzędzie skarbowym i danych osobowych w urzędzie meldunkowym odsyłasz je łącznie z kartą podatkową (Lohnsteuerkarte) lub zaświadczeniem podatkowym (Lohnsteuerbescheinigung) na adres biura Odzysk.
  5. Pozostałe formalności z niemieckim urzędem finansowym załatwia firma „Odzysk”, która informuję Cię o przyznaniu zwrotu i jego ostatecznej wysokości.
  6. Zwrot podatku następuje na podane przez Ciebie konto.